Ubezpieczenie Psa

ubezpieczenie psa

   Koszty leczenia psa

po wypadku lub pogryzieniu mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Babeszjoza czyli choroba od kleszczowa występująca w wiosenno letnim i jesienno zimowym gdy grasują kleszcze – leczenie może wynieść nawet 1000zł. Kontuzja taka jak rozcięta czy złamana łapa to wydatek pomiędzy 300zł a 900zł. Kwoty są oczywiście uśrednione i mogą być dużo wyższe. Wydawałoby się, że skoro koszty leczenia są wysokie każdy zwierzak powinien posiadać swoją polisę. Niestety nie są one popularne wśród Polaków, podobnie jak wiele innych ubezpieczeń.

Polisy ubezpieczeniowe dla zwierząt domowych od lat cieszą się popularnością w krajach takich jak Francja, Wielka Brytania, USA, Norwegia. Ponoć pierwszy szwedzki pies 'posiadał swoją’ polisę już w latach dwudziestych. Produkty ubezpieczeniowe sprzedawane w Polsce skierowane są do właścicieli psów i kotów. Tylko takie zwierzęta domowe mogą zostać objęte ochroną.

Od czego właściwie chronić będzie polisa? Opcji jest kilka ale zasadniczo ochrona może objąć:

– zwrot kosztów leczenia psa w wyniku nieszczęśliwych wypadków
– zwrot kosztów leczenia psa w wyniku zachorowań
– zwrot kosztów za szkody, które spowoduje nasz zwierzak (OC psa)

Towarzystwo ubezpieczeniowe określa limity na poszczególne ryzyka, a klient może wybrać odpowiadający mu pakiet. Ceny za ubezpieczenie dla psa nie są zabójczo wysokie, roczne ubezpieczenie psa kosztować będzie mniej więcej tyle co worek karmy. Czy w takich ubezpieczeniach są wyłączenia? Oczywiście TAK. Ubezpieczenie nie pokryje kosztów leczenia psa w przypadku chorób przewlekłych, wrodzonych, genetycznych. Dodatkowo wyłączone są choroby, które ujawniły się przed rozpoczęciem ubezpieczenia. Jeśli pies był już leczony na jedną z chorób ubezpieczenie nie zadziała. Ubezpieczenie psa / kota nie pokryje również zwykłych wizyt kontrolnych, szczepień. Wyłączeń jest więcej, zachęcam do zapoznania się z OWU konkretnego produktu.